Szkolenia z zakresu terapii manualnej

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych kursów fizjoterapeutycznych: kursy dla fizjoterapeutów 2017.

Szczegółowe badanie pacjenta, diagnoza i leczenie.

 

Terapia manualna – kurs

Serdecznie zapraszamy na kurs terapii manualnej odbywający się w Academy of Manual Medicine. Nasi specjaliści wprowadzą wszystkich chętnych w tajniki tego zjawiska. Sprawdź nasze aktualne kursy i dowiedz się kiedy i gdzie możesz poznać szczegóły dotyczące innowacyjnej techniki FDM. Technika ta pomogła już wielu osobom, dlatego warto sprawdzić czym dokładnie zajmuje się terapia manualna. Kurs skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą czerpać wiedzę od najlepszych. Terapeuci poszukiwani są w każdej branży, dlatego też, warto zainwestować w siebie i pozwolić sobie na rozwój, niosąc jednocześnie pomoc innym. Techniki manualne przynoszą bardzo pozytywne rezultaty, ponieważ głównym elementem ciała na którym bazuje ta metoda, jest tkanka łączna. Technika stworzona przez lekarza i osteopatę Stephena Typaldosa, jest jedną z najskuteczniejszych metod jeśli chodzi o zwalczanie dolegliwości bólowych. Ta niesamowita technika sprawia, że pacjenci sami są diagnostami, który poprzez gestykulację, ruch oraz mimikę są w stanie dokładniej sprecyzować źródło bólu. Pozytywne efekty tej kuracji są widoczne u bardzo zróżnicowanych pod kątem fizycznym pacjentów. Zarówno u sportowców, pacjentów ortopedycznych jak i neurologicznych.

Kurs terapii manualnej organizowany przez naszą akademię dostarcza kompleksową wiedzę na temat tej techniki. Pozwala to specjalistom na świadczenie profesjonalnej usługi rehabilitacji, która z pewnością przyniesie jakieś efekty. Wszystko zależy oczywiście od pacjenta, ale większość z nich odczuwa dużą poprawę już po pierwszej sesji. Daje to spore możliwości wszystkim praktykom tej branży, ale także osobom, które chcą się w tej dziedzinie rozwijać. Nasze kursy terapii manualnej to nie tylko sama praktyka lub sama teoria. Jest to ciekawe połączenie tych dwóch elementów w celu przedstawienia tematu w pełni jego możliwości, aby wiedza przekazana przez naszych wybitnych specjalistów była zrozumiała dla uczestników i mogli wynieść z zajęć jak najwięcej.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kursów dostępnych w naszej ofercie. Ich różnorodność oraz ilość powoduje, że istnieje dość elastyczny wybór miejsca oraz terminu, tak, aby każdy mógł znaleźć czas żeby zajrzeć do nas i wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Jeżeli przedstawione przez nas informację są niejasne lub pojawiły się jakiekolwiek pytania odnośnie metody FDM, gorąco zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi specjaliści postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości i serdecznie zaproszą do udziału w naszych kursach terapii manualnej.